O NÁS

Vinařství pod Radobýlem je rodinné vinařství, které hospodaří na 14 ha vinic, které jsme nově založili na svazích Radobýlu u Litoměřic. Vrch Radobýl tvoří výraznou scénu, je ideálním místem pro příběh vína.

Vznikli jsme v roce 2012 se záměrem stát se inovativním vinařstvím. Vznikem vinařství si zakladatel a velký milovník vína splnil svůj sen. Záliba ve vínu přerostla z celoživotního koníčku až do podoby ambiciózního projektu.

Vyrábíme kvalitní suchá vína s odrůdovým charakterem, která mají skvělý předpoklad k použití v gastronomii. Naše víno chutná tak, jak má víno z tohoto regionu chutnat. Čistá chuť našeho vína je v tomto směru unikátní a nechá vyniknout jeho eleganci. Nad rámec tradičních bílých, růžových a červených vín se věnujeme i vinným specialitám jako jsou: víno zrající na kvasnicích v dubovém sudu vyráběné metodou sur lie, fortifikované víno vyráběné dle tradiční metody vína portského stylu, sekt vyráběný tradiční metodou kvašením v láhvi či vinnou pálenku.

Rozhodli jsme se navázat na historické dědictví jedinečného místa vrchu Radobýl v srdci Českého Středohoří a znovu vdechnout život stráním, na kterých po staletí rostla réva vinná. Začali jsme psát novou kapitolu vinařské litoměřické podoblasti v oblasti regionu Porta Bohemica.